Arıtma Hakkında Bilgiler

Endüstri ve sanayinin olduğu her yerde atık oluşumu da kaçınılmaz bir gerçektir. Aynı şekilde insan nüfusunun artışı da evsel atıklar ve su kullanımı için yeni çözümleri zorunlu kılmaktadır. Endüstrinin gelişmesi ile beraber endüstriyel atıklardaki sayısız kirleticilerin de çevreye verdiği zarar her geçen gün artmaktadır. Arıtma firmaları ;tekstil, metal, gıda, kimya vb. endüstriyel sektörlerde uygulanan fiziksel, kimyasal, biyolojik, ileri arıtma, geri kazanma, çamur arıtma gibi işlemlerde kullanılan arıtma yöntem ve teknikleri olan nötralizasyon, koagülasyon, flokülasyon, çökeltme, flotasyon, aktif çamur, çamur çürütme-şartlandırma, susuzlaştırma, filtrasyon gibi değişik tip ve varyasyonlarını içeren arıtma tesisi uygulamalarını gerçekleştirmektedir. İçme suyu ve kullanma suyu arıtımı, proses suyu hazırlama konularında da faaliyet gösteren arıtma firmaları Multimedia filtreler, Aktif karbon filtreler, Su yumuşatma sistemleri, UV dezenfeksiyon sistemleri, Dozlama ve kontrol üniteleri, Reverse Osmosis su arıtma sistemleri gibi yöntemler uygulamaktadır.

Sanayi tesislerinin bacalarından çıkan zararlı gazların su ile yıkanarak arıtılması sayesinde zararlarını azaltan tesisler için de sitemizdeki arıtma firmalarından bilgi alabilirsiniz. Kulelerden su püskürtme şekliyle istenen baca gazı arıtımı yapılabilmektedir. Baca gazı arıtma sistemlerinde % 99 ' lara varan arıtma verimi sağlanabilir. Tüm baca gazı çıkışı olan tesislerde kullanılır.

Arıtma, filtreleme ve temizleme sistemleri

Filtrasyon Üniteleri; Su Yumuşatma Üniteleri Dezenfeksiyon Sistemleri Reverse Osmosis (Ters Osmoz) Sistemler Deiyonizasyon Sistemleri Su Ekipmanları ve Kimyasallar ile Arıtma temizliği yapan veya Arıtma temizleme ürünleri satışı yapan firmaları listelemek için bulunduğunuz ili seçebilirsiniz. Birçok Arıtma firması aynı zamanda şelale, jakuzi, sauna, süs Arıtmau gibi hizmetlerin yanında su arıtma, sulama sistemlerinde de ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Daha detaylı bilgi için Arıtma Sistemleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Arıtma tesisi, kurulum, montaj ve malzeme satışı yapan firmalar

Arıtma veya Arıtma imalatı, Arıtma satışı, Arıtma Tesisi İşletilmesi, Arıtma Tesisi Danışmanlığı, Analiz Cihazları ve Laboratuar Hizmetleri, Bakteriyel Ürünler Satışı, Tekstil sanayi arıtma tesisleri, kimyasal arıtma üniteleri, Arıtma montajı veya çeşitli Arıtma malzeme ve ürünlerini satan firmaları aşağıdaki listemizden il il kolayca bulabilirsiniz.